W niedzielę 18 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Starej Wsi odbyło się spotkanie dla osób, które powróciły z emigracji, szczególnie związanych z duszpasterstwem polonijnym w Atenach. Inicjatorem tego wydarzenia był o. Kazimierz Faron SJ, obecny proboszcz sanktuarium, który przez 10 lat pracował pośród Polaków w Grecji.

O. Kazimierz sprawował Mszę św. w intencji uczestników spotkania, zaplanował również zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, bratem Jezuitą, który oprowadził po Sanktuarium grupę, zapoznał z bogatą historią tego miejsca i pokazał eksponaty muzealne. Wśród wielu cennych informacji brat Jezuita podkreślił fakt, że w ciągu wieków sanktuarium Matki Bożej Starowiejskiej nawiedzali święci i błogosławieni: św. Jan Paweł II, św. Józef Sebastian Pelczar, bł. Ks. Bronisław Markiewicz. Formację w nowicjacie starowiejskim odbył między innymi bł. O. Jan Beyzym - apostoł terędowatych oraz św. Brat Albert Chmielowski.

Kolejnym punktem dnia był obiad w parafialnej kawiarence oraz okazja do emigracyjnych wspomnień i zaplanowanie terminu i miejsca następnego spotkania. Na zakończenie grupa miała możliwość spaceru w niedawno utworzonym przy Sanktuarium ogrodzie Biblijnym.

s. Halina Pierożak

Galeria zdjęć