18 sierpnia 2019 r. przeżywałyśmy kolejną radość w Zgromadzeniu: tego dnia bowiem swoje wieczyste śluby zakonne złożyła s. Kinga Łysów. Tym razem ta podniosła uroczystość miała miejsce w parafii Maryi Królowej w Poznaniu, z której pochodzi s. Kinga.

Eucharystii przewodniczył bp Grzegorz Balcerek, biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, a homilię wygłosił proboszcz miejsca, ks. Marcin Węcławski. 

Tak jak jest to już tradycją, tuż przed Mszą św. swojego błogosławieństwa udzielili s. Kindze jej rodzice, a następnie w procesji za krzyżem podążyli do kościoła wraz z siostrą kapłani, siostry misjonarki na czele z M. Ewą Kaczmarek, siostry z innych zgromadzeń, rodzina. Podczas Eucharystii modlili się ponadto liczni parafianie, którzy w tym kościele po raz pierwszy uczestniczyli w obrzędzie ślubów wieczystych. Podkreślił to ks. Proboszcz, który przybliżył zebranym nadprzyrodzoną wartość życia zakonnego i zachęcał do odważnego pójścia tą drogą tych, którzy słyszą w sercu głos powołania.

Królowi wieków, Nieśmiertelnemu, Niewidzialnemu, Jedynemu Bogu niechaj będzie cześć i chwała teraz i na wieki wieków! Amen.

Galeria zdjęć (fot. Ks. Sławomir Kostrzewa)

Homilia Ks. Marcina Węcławskiego