10 lipca świętowałyśmy w Morasku srebrny jubileusz życia zakonnego. 25 lat temu nowicjat rozpoczęły: s. Faustyna Drewniak, s. Dominika Kawalec, s. Renata Antecka, s. Agata Lis i s. Magdalena Honkisz.

Wspólnie dziękowałyśmy Bogu, że przez tyle lat posługiwał się nimi „dla czynienia dobra naszym braciom poza granicami kraju” – jak mówi przygotowana na tę okazję modlitwa – i prosiłyśmy Boga, by „pod opieką Maryi i sztandarami Chrystusa Króla trwały wiernie w Jego radosnej służbie, modlitwie, pracy i cierpieniu do końca życia, wierne Jezusowi czystemu, ubogiemu i posłusznemu”.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Marek Chmielniak SAC, który w homilii wskazywał na jubileusz jako powrót do tego, co dobre – do samego Jezusa i więzi z Nim. Przeżyte 25 lat są okazją do dziękowania także za naszą słabość, której potrzebujemy, by moc czerpać jedynie z Bożego miłosierdzia.

W refektarzu życzenia Jubilatkom złożyła Matka Ewa, a przedłużeniem świętowania była rekreacja w poszerzonym gronie sióstr przybyłych na Dni Wspólnoty.

Galeria zdjęć