W dniach od 29 czerwca do 8 lipca miała miejsce w Morasku probacja sióstr wieczystek. Był to czas intensywnej odnowy duchowej, do której zostało zaproszonych kilkanaście sióstr z trzech roczników, pracujących obecnie w różnych zakątkach świata.

Spotkanie rozpoczęło się przyjazdem do domu Towarzystwa Chrystusowego, gdzie przy grobie o. Założyciela siostry uczestniczyły we Mszy św. sprawowanej przez ks. Bogusława Kozioła SChr. Następne dni to ćwiczenia formacyjne, których celem było pobudzenie do nowego i głębszego doświadczenia Boga. Prowadzili je dominikanie: o. Tomasz i o. Krzysztof, a następnie p. Małgorzata. Każdy dzień miał swój osobny temat, jak chociażby „Powrót do korzeni własnego powołania”, „Przy studni Jakubowej”, czy „Komunikacja i relacja we wspólnocie”. Podejmowane zagadnienia miały prowadzić do oczyszczania intencji, powrotu do pierwotnej gorliwości, dojrzalszego wyboru rad ewangelicznych i rozpalenia na nowo charyzmatu.

Na zakończenie probacji siostry wyruszyły do naszej Matki na Jasną Górę. Tam uczestniczyły w Apelu Jasnogórskim, a następnego dnia we Mszy św. w intencji całego Zgromadzenia, powierzając wszelkie jego sprawy, zwłaszcza podejmowane nowe wyzwania.

Czas kilkudniowej odnowy łączył potrzeby duchowe sióstr poprzez modlitwę adoracji przed Najświętszym Sakramentem z radosnym doświadczeniem wspólnoty.

Galeria zdjęć