29 czerwca - poprzez obrzęd obłóczyn - cztery postulantki: Anastazja Miszkuro, Anna Grygorcewicz, Monika Klima i Martyna Żołądek rozpoczęły nowicjat w naszym Zgromadzeniu. W tej uroczystej chwili towarzyszyły im modlitwą siostry ze wspólnoty domu i siostry przybyłe na czas probacji.  

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Łysy, rektor seminarium Towarzystwa Chrystusowego. W homilii zachęcał nas do naśladowania wiary dzisiejszych Patronów, świętych Piotra i Pawła. W mocy wiary możemy bowiem spojrzeć na każdego człowieka, a także na własne życie oczami Boga, tak, jak czynili to właśnie święci Apostołowie.

Z kolei Matka Ewa życzyła najmłodszym siostrom nowicjuszkom zapatrzenia się w Jezusa Ukrzyżowanego, wzorem Założyciela Zgromadzenia, który przed rozpoczęciem życia zakonnego spędził swoiste rekolekcje wpatrując się jedynie w krzyż Chrystusa. Ten krzyż, choć przywołuje cierpienie, jest ostatecznie znakiem zwycięstwa.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o nas w modlitwie i nadal o nią prosimy, by nigdy nie zabrakło tych, którzy swoje życie oddadzą Jezusowi w służbie Polonii świata.

Galeria zdjęć