Już po raz szósty, dzieci z parafii prowadzonych przez księży chrystusowców, spotkały się w ramach Góry Tabor Junior, by wspólnie świętować zakończenie roku szkolnego, katechetycznego i duszpasterskiego. Spotkanie, podobnie jak w roku ubiegłym odbyło się w Brojcach Gryfickich, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jego hasło brzmiało „Twoje Serce – mój dom”, a wzięło w nim udział 410 dzieci oraz około 200 opiekunów, w tym również nasze siostry Misjonarki. Uczestnicy przyjechali z Poznania, Stargardu, Szczecina, Goleniowa, Płotów i Pyrzyc. Na początku obejrzeli krótkie przedstawienie o św. Małgorzacie Marii Alacoque, następnie uczestniczyli we Mszy Świętej. Po Eucharystii rozpoczął się festyn, bogaty w atrakcje i konkursy. Przeciąganie liny, bieg w workach, budowanie Domu Boga z recyklingowych materiałów, zaplatanie warkoczyków, wielkie lanie wody przez Ochotniczą Straż Pożarną, doświadczenia chemiczne – to tylko niektóre z nich. Można było również zatańczyć jak na Lednicy, zjeść pyszną grochówkę, kiełbaskę i coś na deser.

Pozostaje tylko czekać do przyszłego roku, by po raz kolejny doświadczyć radości ze spotkania międzyparafialnego najmłodszych, którzy niejednokrotnie uczą nas, jak pięknie się modlić i beztrosko bawić.

s. Zofia Dyczko MChR

Galeria zdjęć