W niedzielę 2 czerwca, już po raz ósmy, parafianie (i nie tylko) Sanktuarium NSPJ w Szczecinie mieli możliwość wzięcia udziału w festynie rodzinnym „U Pana Boga w Sercu”. Festyn zorganizowali studenci z Duszpasterstwa Akademickiego w przylegającym do kościoła Parku Andersa.

Oprócz koncertów (w które zaangażowała się również nasza scholka dziecięca „Błękitne Anioły”) i licznych atrakcji dla najmłodszych (dmuchane zjeżdżalnie, zawody sportowe, zabawy ruchowe, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków) można było spróbować domowych przysmaków i ciast, zagrać w loterii fantowej, kupić interesującą książkę na kiermaszu oraz sprawdzić swój stan zdrowia u studentów medycyny i początkujących lekarzy.

Na zakończenie festynu, 80-osobowa grupa uczestników warsztatów muzycznych poprowadziła spotkanie modlitewne. Warsztaty, pod kierunkiem chrześcijańskich muzyków: Pawła Bębenka i Leopolda Twardowskiego trwały już od trzech dni (od 31.05). Ich zwieńczeniem było nabożeństwo czerwcowe i koncert uwielbienia, przeplatany świadectwami nawróceń.

s. Zofia Dyczko MChR

Galeria zdjęć