W tym roku w Spotkaniu na Polach Lednickich uczestniczyło ponad 60 tysięcy młodych. Razem z grupami z różnych stron Polski uczestniczyli w nim młodzi z kilku krajów Europy. Obecna była także delegacja z Panamy, gdzie na początku roku odbyły się Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem.

Wśród młodzieży nie zabrakło także naszych młodych rodaków z Niemiec, gdzie posługują nasze siostry i księża Chrystusowcy. Również z Moraska siostry postulantki wyruszyły na Pola Lednickie. Przez cały dzień na Polach Lednickich trwałą spowiedź. Otwarty był także namiot adoracji Najświętszego Sakramentu. 

Jednym z najbardziej wzruszających momentów spotkania była modlitwa młodych za księży. Z wyciągniętymi nad ich głowami dłońmi, w geście błogosławieństwa, młodzi prosili za nich i wszystkich księży, którzy szczególnie teraz, w godzinie próby dla Kościoła w Polsce, potrzebują wsparcia. O zachodzie słońca rozpoczęła się msza święta pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego. „Miłość Chrystusa stoi u początków i dyktuje wszystkie inne rodzaje miłości, i nad nimi czuwa” – mówił do młodych przewodniczący KEP. 

Homilię podczas mszy św. wygłosili wspólnie dominikanie o. Piotr Frey i o. Rafał Szymko, znani z dominikańskiej serii „Chlebak”.  „Chrystus walczy o ciebie przez tego człowieka, który stoi obok, może nawet przez cały świat.  „Wtedy nawet jeśli przegrasz, jeśli na jakimś poziomie umrzesz, możesz zmartwychwstać, możesz jeszcze wygrać sercem i życiem Chrystusa” – zapewniali młodych o. Piotr i o. Rafał.  

Galeria zdjęć