W ostatni weekend maja odbyło się w Morasku kolejne wiosenne spotkanie rodzin sióstr misjonarek. Wzięło w nim udział tym razem 50 osób – naszych drogich rodziców, rodzeństwa i dalszych krewnych.

Jak zawsze spotkanie zawierało elementy duchowe (na które składały się konferencje i modlitwa), jak też wiele chwil wspólnej radosnej rekreacji. W formacji ducha przewodził o. Bonifacy Jankowiak ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli. Umacniał on zebranych słowem o wzajemnej miłości, która polega przede wszystkim na pragnieniu dobra drugiej osoby. Zachęcał nas też do dawania świadectwa o Bogu, tak by mógł się On stawać coraz bliższy światu, który Go nie widzi. Nad organizacją i wspaniałą rodzinną atmosferą czuwała zaś s. Janina Koszyk, wikaria generalna.

Gościem specjalnym spotkania był pan Franciszek Kucharczak, redaktor i felietonista „Gościa Niedzielnego”. Pan Franciszek opowiadał nam o zaufaniu Bogu, który troszczy się o szczegóły i daje odpowiednią łaskę na daną chwilę oraz stosownie do tego, do czego nas powołuje. To wszystko, o czym mówił, obficie ilustrował przykładami ze swojego życia. Jego konferencja stała się dla nas  jednym wielkim świadectwem życia przepełnionego miłością i zaufaniem względem Jezusa.

Jako że w niedzielę przypadał Dzień Matki, życzenia serc pełnych miłości złożyłyśmy wszystkim obecnym Mamom, nie wyłączając przy tym przełożonej generalnej Matki Ewy. Te życzenia ślemy także Mamom naszych sióstr, które nie mogły wziąć udziału w spotkaniu – wszystkie ogarniamy modlitwą, a zmarłym wypraszamy łaskę Nieba.

Za piękny czas spędzony razem dziękujemy dobremu Bogu, naszym rodzinom, prowadzącym spotkanie i wszystkim siostrom. Zapraszamy ponownie do Moraska w ostatni weekend września.

Galeria zdjęć