W dniach od 15 do 17 marca 2019 r. odbyła się w domu głównym sesja formacyjna poświęcona zgodnie z tegorocznym planem formacyjnym Zgromadzenia ślubowi czystości. Spotkanie w formie warsztatów poprowadzili ojcowie dominikanie z Dominikańskiego Ośrodka Formacji i Rozwoju Tabgha: o. Tomasz Gaj OP i o. Łukasz Kubiak OP.
 
Ponownie miałyśmy okazję doświadczyć, jak wielka mądrość drzemie we wspólnocie i jak wiele możemy się od siebie nawzajem uczyć. Podczas dyskusji, zadań grupowych i prezentacji pracy na forum ujrzałyśmy szeroką perspektywę naszego życia tym ślubem. Perspektywę zmagań z codziennością, pracy nad sobą, ale i radości z rodzących się owoców. Jak również uświadomiłyśmy sobie na nowo, iż życie to nieodłącznie dotyka i jednoczy trzy sfery: ciało, psyche i duchowość. Żadna z nich nie może być ignorowana  czy odrzucana.
 
Preludium do podejmowanych tematów było zapoznanie się z tekstem H. J. M. Nouwena „Wewnętrzny głos miłości” i zaproponowany przez ojców powrót do klasyki filmu „Cienista dolina” opowiadającego o życiu C. S. Lewisa.
 
Z wszystkiego, co działo się podczas wspólnej pracy, spotkań przy kawie czy na modlitwie oraz niesamowite towarzyszenie Słowa Bożego, stanowiło inspirację, z której każda z sióstr, niezależnie od wieku, mogła zaczerpnąć dla siebie coś do dalszej pracy.
 
Miałyśmy okazję się przekonać, że praca ta jest konieczna niezależnie czy ma się lat 25 czy 60, choć może mieć inny wymiar. A jak stwierdził jeden z ojców „Pan chce z nami współpracować nie w tym jak powinno być, ale w tym jak jest na chwilę obecną”.