W dniach 25 lutego – 2 marca, s. Monika Mendel wraz z dwoma uczniami wzięła udział w projekcie młodzieżowym SocioMovens w Poznaniu. Celem projektu jest uwrażliwiać młodych ludzi społecznie, obudzić w nich potencjał i pokazać, że warto mieć oczy szeroko otwarte na to, co dzieje się wokół.

Była to już piąta edycja projektu w Poznaniu, samo Stowarzyszenie SocioMovens jest międzynarodowe. Tematem spotkania była „Niepełnosprawność”. W tych dniach odwiedziliśmy, pomagaliśmy i spędzaliśmy razem czas z osobami niepełnosprawnymi w następujących miejscach: Zespół Szkół Specjalnych „Stowarzyszenie Na Tak” oraz prowadzone przez nie projekty mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych, dom wspólnoty L’Arche, poznańskie jadłodajnie, DPS sióstr szarytek na ul. Sielskiej, Dom Dziennego Pobytu dla seniorów w Szamotułach „Betlejemka” oraz Warsztaty terapii zajęciowej i Dom Dziecka. 

Nie zabrakło czasu na wspólną integrację podczas wspólnych zabaw, a wieczorem spotkania z ciekawymi gośćmi, którzy dzielili się swoim życiem i zaangażowaniem w pomoc niepełnosprawnym. Więcej zdjęć i relacji można obejrzeć na stronie socioMovens Poznań na Facebook’u.

Galeria zdjęć