W dniach 6-7 października zorganizowaliśmy w naszej parafii Przemienienia Pańskiego w Płotach I Kongres Modlitwy Różańcowej. Był on skierowany przede wszystkim do członków Żywego Różańca oraz dla wszystkich, którzy zapragnęli na nowo odkryć wartość tej modlitwy.

Spotkanie rozpoczęło się w Kościele parafialnym Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnym punktem programu było piękne świadectwo Pana Franciszka Kucharczaka, redaktora Gościa Niedzielnego, który mówił o doświadczeniu pomocy Maryi w nawróceniu oraz o wartości modlitwy różańcowej w swoim życiu. O 16.00 uczestnicy Kongresu spotkali się w salce parafialnej przy kawie i cieście upieczonym przez członkinie róż różańcowych. Po godzinnym spotkaniu wróciliśmy do kościoła na wspólną modlitwę różańcową i adorację Najświętszego Sakramentu. O 18.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył dominikanin o. Jacek Szymczak z Łodzi. W swej homilii o. Jacek  przekazał nam wiele wskazówek, pomocnych w praktykowaniu modlitwy różańcowej. Najważniejszą z nich jest zadanie, jakie zostawił nam - parafianom parafii Przemienienia Pańskiego. Mamy pozwolić, by modlitwa różańcowa nas przemieniała, upodabniała coraz bardziej do Jezusa i Maryi.

W niedzielę, na każdej Eucharystii o. Jacek poprzez homilię pomagał wszystkim parafianom odkrywać wartość modlitwy różańcowej, a Pan Franciszek Kucharczak dzielił się swoim świadectwem.

Dziękujemy Bogu i Maryi, Królowej Różańca Świętego za ten Kongres i modlimy się o dobre owoce tego czasu.

Galeria zdjęć