Kolędy i pastorałki należą do utworów najchętniej śpiewanych. Ze szczególnym entuzjazmem wykonują  je dzieci, dlatego – podobnie, jak w latach ubiegłych – najmłodsi wierni szczecińskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa wzięli udział w licznych konkursach, festiwalach i koncertach kolęd.
 
Już na początku grudnia sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 wystąpiło w Pałacu Młodzieży, śpiewając jako soliści i w duetach, w ramach XIX Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. Etap rejonowy pomyślnie przeszło troje z nich, śpiewając na koncercie finałowym.
 
W tygodniu przedświątecznym s. Zofia, dzięki życzliwości i pomocy nauczycieli, zorganizowała Szkolny Koncert Kolęd i Pastorałek, na którym mogli się zaprezentować soliści lub zespoły ze wszystkich klas. Po występie, każdy artysta - indywidualny lub zbiorowy, otrzymywał dyplom i słodycze.
 
Natomiast w wigilijny wieczór, parafialna schola dziecięca „Błękitne Anioły” poprowadziła w kościele półgodzinne kolędowanie, bezpośrednio przed Pasterką oraz przygotowała oprawę liturgiczno-muzyczną do Eucharystii. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia dzieci ze scholi wystąpiły z godzinnym programem artystycznym w żywej szopce, która już po raz 21. stanęła przy wejściu do szczecińskiego Sanktuarium.