W wigilię Zesłania Ducha Świętego Siostry Ludmiła i Adriana zorganizowały dzień rekolekcji dla młodzieży, która oczekuje na przyjęcie Sakramentu Bierzmowania. Wieczorem, czuwanie dla wiernych przy katedrze czuwanie zorganizowała nasza grupa modlitewna.

W tym czasie czuwania dołączyły się także osoby z innych narodowości.

W naszej kaplicy domowej, po raz pierwszy tu w Islandii, przysięgę małżeńską odnowili nasi dobrodzieje Stanisław i Krystyna Gwóźdź.

3 czerwca minęła 31. rocznica wizyty Papieża Jana Pawła II w Islandii. W miejscowości Pingvellir znajduje się pamiątkowy krzyż, przy którym Polski Ambasador Gerlad Pokruszyński, jego zastępczyni pani Maria Krasnodębska oraz ks. Rafał z Siostrami Bożeną i Ludmiłą uczestniczyli w modlitwie dziękczynnej i ceremonii złożenia symbolicznych kwiatów przy tym krzyżu. Polacy spotykają się w tym z racji różnych obchodów patriotycznych i religijnych.  We wrześniu odbędzie się tam doroczne spotkanie młodzieży z całej wyspy.

I przesyłamy wiosenno-letnie widoki.  Przez cały letni i jesienny okres Islandia pokryta jest kwitnącymi łubinami.  Zostały one sprowadzone i zasiane, aby wstrzymywać pył wulkaniczny, a zakwieciły całą wyspę. Zdjęcia kwiatów były robione nocą…

Galeria zdjęć