W Islandii powitaliśmy już kalendarzowe lato, które przychodzi na wyspę w trzeci piątek kwietnia. Islandczycy kultywują tu kulturę grillowania i palenia ognisk w najbliższych lasach, a my z radością skorzystaliśmy z tej tradycji. A w najbliższych dniach różne grupy parafialne organizują i zapraszają na ogniskowe spotkania (grupa biblijna i róże różańcowe w pierwszych tygodniach czerwca).

W maju wróciłyśmy do katechez dziećmi komunijnymi i z młodzieżą przygotowująca się do bierzmowania. W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego Siostry organizują dzień skupienia dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania we wrześniu.

Siostry Ludmiła i Adriana zostały poproszone, aby przygotować liturgię w języku islandzkim i polskim na bierzmowanie w parafii Św. Jana Pawła II w Keflaviku, które odbyło się w sobotę 16 maja. Śpiewały po łacinie i po islandzku. Gratulujemy odwagi!

W poniedziałek 18 maja ks. Biskup Dawid obchodził swoje urodziny. Z tej okazji odprawił Mszę św. w naszej domowej kaplicy, z udziałem naszych gości: pana Ambasadora Gerarda Pokruszyńskiego i jego małżonki Margherity. Oczywiście dalsze obchody urodzinowe odbyły się przy stole. Ks. Biskup w podziękowaniu obdarował Siostry wędkami. W wolnych chwilach będziemy łowić, nie mamy wyjścia.  S. Adriana często praktykuje, na tulipanach! Trenerem ma być Ojciec Metod.

W ostatnich miesiącach domek, który dostałyśmy na zamieszkanie z diecezji, został odnowiony wewnątrz po 23 latach. Dokonali tego nasi parafianie, za darmo, poświęcając swój czas po pracy. Zajęło to ponad dwa miesiące. Planujemy jeszcze kilka prac remontowych w czerwcu, jeszcze przed otwarciem sezonu turystycznego.

W intencji naszych dobrodziejów i ich rodzin została odprawiona Msza Święta, a my zaprosiłyśmy wszystkich do siebie na poczęstunek. Spotkania takie owocują dalszymi planami działania.  

Lato na Islandii przyniosło nam bardzo długie słoneczne dni, teraz trwają one 22 godziny. Nocą słońce wyzwala przepiękne kolory i może uda nam się je wkrótce wychwycić i przesłać. Dobry jest czas na zwiedzanie, długi dzień. Poznajemy zakątki z tysiącami różnych wodospadów, łączymy to z górskimi wspinaczkami.

Galeria zdjęć