Wielki Czwartek. Kościół św. Józefa w Bochum był otwarty od godz. 17.00 do 18.00 dla parafian na cichą modlitwę O godz. 19.00, w zamkniętym kościele Mszę św. sprawował ks. Teodor Puszcz, proboszcz oraz ks. Andrzej Kołaczkowski, wikary.

Uczestniczyła s. Bronisława, p. Ryszard organista, ministrant Maximilian i David, który zajmował się nagrywaniem i transmisją przez You Tube. Najświętszy Sakrament był wystawiony przed tabernakulum do adoracji przez internet do godziny 21.00

Wielki Piątek. Od 14.00 do 16.00 wierni mogli nawiedzać kościół św. Józefa, by w ciszy pomodlić się przy Grobie Pańskim, przygotowanym przez p. Zofię. Liturgię Wielkiego Piątku o godz. 17.00 sprawował ks. Teodor i ks. Andrzej. Maximilian i s. Bronisława włączyli się do czytania Męki Pańskiej. Do godziny 21.00 trwała transmisja adoracji Najświętszego Sakramentu, wystawionego przy Grobie.

Wielka Sobota. Zgodnie z poleceniem władz nie odbyło się święcenie pokarmów. Parafianie mogli od godz. 14.00 do 16.00 nawiedzić kościół św. Józefa i modlić się w ciszy przy Grobie Pańskim. Obrzęd poświęcenia ognia, rozpoczynający o godz. 19.00 Liturgię Paschalną i zapalenie Paschału trzeba było sprawować w prezbiterium. Przejmująco zabrzmiał Exsultet, zaśpiewany w pustym kościele. Zdawało się, że w tej ciszy głos tym bardziej rozprzestrzenia się na cały świat. Po lekturze ze Starego Testamentu radośnie, z udziałem organów i dzwonków, zabrzmiał hymn Chwała na wysokości Bogu, aby potem, słowami św. Pawła, doprowadzić do radości nowego życia i Zmartwychwstania, wyrażonej śpiewem Alleluja, który odnawia naszą nadzieję i ufność w tym czasie pandemii.

W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny księża uroczyście sprawowali w kościele Mszę św. o godz. 11.00, łącząc się z parafianami przez Internet. Od godz. 12.00 do 14.00 wierni mogli jednak przybyć do kościoła św. Józefa i przyjąć Komunię św. udzielaną przez kapłana co kilkanaście minut, by nie gromadziło się zbyt wiele osób w tym samym czasie.

W pozostałe dni z kościoła św. Józefa w Bochum transmitowana była Msza św. o godz. 08.00, we wtorki wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu, w Niedzielę Miłosierdzia Msza św. o 11.00 i nabożeństwo o godz. 15.00. Kościół jest otwarty dla parafian codziennie od godz. 17.00 do 18.00 na indywidualną modlitwę.

W naszej wspólnocie siostrzanej spotykamy się na modlitwie porannej, a po Mszy i obowiązkach na parafiach zbieramy się w naszej kaplicy na modlitwę różańcową o 20.30, Apel Jasnogórski i Kompletę.

Galeria zdjęć