Po raz kolejny Winnica Racheli zorganizowała rekolekcje „Uzdrowienie ran po aborcji” w dniach od 13 do 15 marca, w domu rekolekcyjnym prowadzonym przez nasze Siostry, w La Ferté sous Jouarre pod Paryżem.

Biorąc pod uwagę rozwijający się koronawirus, rekolekcje odbyły się tylko dzięki Opatrzności Bożej, wielkiej determinacji prowadzących i uczestników.

Na rekolekcje zapisały się osoby z Anglii, Niemiec, Belgii i Francji. Jednak ze względu na niepewną sytuację, dojechały tylko osoby z Paryża i najbardziej odważne z Niemiec. Ostatecznie w rekolekcjach brało udział 10 osób, w tym s. Teresa Czyżak z Polski i s. Stanisława Kwiręg, które może w przyszłości będą w zespole prowadzącym rekolekcje.

Zespół stanowiła międzynarodowa obsada: s. Maksymiliana K. i Krystyna R. z Chicago, s. Małgorzata Michalik z Anglii, oraz ks. Ireneusz S. z Polski.

W prowadzeniu rekolekcji pomogło nam jeszcze dwóch kapłanów z okolic Paryża: ks. Jarosław Koch TChr oraz ks. Dariusz Jankowski.

Podczas rekolekcji był czas na przebaczenie i doświadczenie Miłości Miłosiernej w Sakramencie Pojednania, przecięcie skutków aborcji oraz spotkanie z utraconym dzieckiem. Uwieńczeniem rekolekcji było Nabożeństwo Żałobne oraz Eucharystia połączona z Sakramentem chorych.

Lista oczekujących na następne rekolekcje jest długa i mamy nadzieję, że w przyszłości zostaną one zorganizowane. W związku z szybko zmieniającą się sytuacją epidemii koronawirusa, nie odbyły się zaplanowane wcześniej rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka z powodu poronienia, śmierci okołoporodowej, oraz inne zaplanowane spotkania parafialne i prelekcje, na temat: „Jak przeżyć żałobę po stracie dziecka”.

Uzdrowienielf1