26 stycznia Polacy w Polskiej Misji Katolickiej w  Bolonii przeżywają uroczystość odpustową ku czci  patronki bł. Anieli Salawy. Mszy przewodniczy Chrystusowiec Ks. Tomasz Klimczak TChr, natomiast homilię głosi ksiądz gość z Polski, franciszkanin, ojciec Stanisław Sikora, zajmujący się w Krakowie przez wiele lat szerzeniem kultu bł. Anieli.

Podczas Mszy św. zostaje odczytany życiorys i przybliżona postać naszej błogosławionej Patronki, będącej wzorem  i przykładem umiłowania modlitwy, Ojczyzny oraz pokornej służby człowiekowi. 

Uroczystość ubogacona jest śpiewem pięknych pieśni ku czci Błogosławionej oraz  obecnością dwóch par w strojach krakowskim i góralskim. Para krakowiaków trzyma w czasie Mszy św. sztandar Polskiej Misji, natomiast para górali wnosi relikwie błogosławionej Anieli Salawy, którym, na zakończenie uroczystości, każdy uczestnik ma możliwość oddania czci. Powierzamy siebie, nasze rodziny i  Ojczyznę wstawiennictwu tej wielkiej Patronki, która jest nie tylko wspaniałym dla nas przykładem, ale również ogromną pomocą na szlakach emigracyjnego wędrowania.

Po Mszy św. spotykamy się na słodkim poczęstunku z upieczonych na tę okazję ciast i tortów; nie brakuje emocji i radości podczas konkursu z nagrodami, które ks. Tomasz wręcza osobom wykazującym się szczególną znajomością życia i posługi bł. Anieli Salawy. Na zakończanie świętowania gromadzimy się przed szopką bożonarodzeniową na wspólnym kolędowaniu.

Galeria zdjęć