W Nowy Rok wchodzimy kolejnym Jubileuszem. Oto jedna z długoletnich rezydentek Penrhrosu, Pani Alicja Złotogorska (która znajomi wołają Inka) 14 stycznia obchodziła swe 92. urodziny. Przyjęcie nie jak zwykle w jadalni, lecz w świetlicy bloku K, aby nam było wygodniej i byśmy mieli więcej czasu na śpiewanie.

Tort urodzinowy przygotowała niezastąpiona w takich okolicznościach Pani Nina Śliwińska; oprócz tortu serwowana była „mądra kawa” wzmocniona likierem irlandzkim. Licznie stawili się rezydenci i pracownicy oraz księża i siostry. Uroczystość przygotował ksiądz rezydent Władysław Marmol, który dla Jubilatki przygotował śpiewaną poezję. Życiorys Jubilatki z dużą nutką humoru własnego autorstwa. Kiedy rozbawiliśmy się na dobre, śpiewaliśmy inne piosenki autorstwa prowadzącego spotkanie, wszystkie o różnych aspektach życia w Penrhos. Dziękując księdzu rezydentowi za starannie przygotowanie Jubileuszu, życzymy Pani Ince jak najwięcej zdrowia i pogody ducha.

Niedziela 19 stycznia 2020 r. – na ten dzień oczekiwaliśmy z niecierpliwością. Zespół Biesiada z Manchester zawsze daruje nam długie chwile radości swym występem, szczególnie, jeśli śpiewa kolędy. Wpleceni w urokliwą zimową dekorację, w pierwszej części śpiewali nastrojowe kolędy, tak bliskie naszym sercom. Podczas przerwy ugościli nas winem, sokiem i serduszkami z piernika przypominające święta Bożego Narodzenia. W drugiej części było weselej skoczniej, także po angielsku. Śpiewaliśmy razem, co też było dl nas niezwykle miłe. Dziękujemy za wzbogacenie Mszy św. aktywną obecnością, wspaniały koncert i do zobaczenia.     

Galeria zdjęć