9 listopada w polskiej parafii w Oldham, podobnie jak w wielu innych polonijnych parafiach, został zorganizowany „Bal Wszystkich Świętych”. Bal rozpoczął się o godzinie 13.00 wspólnie odmówioną w kaplicy litanią do Wszystkich Świętych.

Ksiądz Wojciech Świątkowski TChr oraz siostra Natalia Gongola powitali wszystkich obecnych na balu. Następnie ksiądz Wojciech wprowadził dzieci w tematykę balu, prowadząc z dziećmi rozmowę dialogowaną na temat ich wiedzy o świętych, kto może być święty, jakich znają świętych itp. Kolejnym punktem programu było przedstawienie o św. Marcinie przygotowane przez kółko teatralne.

Nie mogło zabraknąć konkursu na najciekawszy strój świętego. W jury zasiedli ksiądz Wojciech, siostra Natalia i dwoje rodziców z publiczności. Zostały przyznane trzy nagrody za trzy pierwsze miejsca i dyplomy.

Dzieci także otrzymały ciepły poczęstunek, a po nim było jeszcze dużo zabawy i tańców integracyjnych (skrzypek, belgijka, choco-choco), zabawy integracyjne (ludzie do ludzi, pajęczyna), zabawy ruchowe (wyścig w workach, przeciąganie liny, slalom z jajkiem). Choć około godziny 17.00 zabawa dobiegła końca, wiemy wszyscy, że tradycja wspólnego świętowania będzie w dalszym ciągu wspaniałą okazją do dzielenia się radością i budowania wspólnoty.

Galeria zdjęć