W dniu 6 października odbyła się wycieczka o charakterze pielgrzymkowym do Koryntu. Głównym punktem programu był wspólny rejs statkiem, który trwał ponad godzinę i pozwalał zobaczyć od spodu wykopany sześciokilometrowy Kanał Koryncki. Wysoki średnio na osiemdziesiąt metrów i głęboki na osiem metrów.

Dla większości uczestników było to pierwsze takie doświadczenie i niepowtarzalne przeżycie. Piękno otaczającej przyrody oraz błękit nieba i wody nastrajały do odpoczynku i radości. To wszystko z podkładem cudownej, gustownie dobranej muzyki rozbrzmiewającej na pokładzie naszego statku.

Nie zabrakło też czasu na wspólnotę stołu. Każdy spragniony mógł zaspokoić głód w pobliskim Goodysie, bądź greckiej tawernie. To też kolejna okazja, by tym razem podziwiać kanał z wysokości.

Dość liczne grono biorących udział w wycieczce to nasi parafianie, ale nie zabrakło też gości, wśród których między innymi znalazły się studentki, które przyjechały na wymianę studencką w ramach programu „Erasmus”.

W drodze powrotnej do Aten, chcąc być wiernym wezwaniu Matki Bożej, modliliśmy się na różańcu, który prowadziły dziewczynki ze scholki. Od czasu do czasu rozbrzmiewał wspólny śpiew, który jednoczył wszystkie pokolenia.

Opieką duchową objęli nas: o. Krystian Jucha i s. Agata Lis, a nad całością czuwała s. Katarzyna Daraż - organizatorka wycieczki.

Galeria zdjęć