28 września Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w Brukseli z przedstawicielami Polonii. Prezydent wręczył odznaczenia oraz flagi państwowe. Wśród odznaczonych była m.in. nasza misjonarka, s. Dorota Michna.

Siostra Dorota została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Od września 2012 roku do września 2019 roku pełniła funkcję kierownika Szkoły Polskiej im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli.

Podczas spotkania Andrzej Duda podziękował Polonii za „niezwykle godne” reprezentowanie Polski w Belgii. – Właśnie dzięki temu, co Państwo pokazujecie swoim życiem, zachowaniem, postępowaniem, tym jacy jesteście, Polacy są w Belgii szanowani jako solidni pracownicy, jako solidni ludzie – podkreślił. – To jest dla mnie niezwykle ważne, bo wystawiamy sobie w ten sposób świadectwo o tym, kim i jacy jesteśmy. 

Cieszymy się z odznaczenia dla s. Doroty i dziękujemy Bogu za wszelkie błogosławieństwo dla sióstr pracujących w Belgii wśród Polonii.

Galeria zdjęć

Przemówienie Prezydenta RP (Po minucie 6.50 jest mowa o siostrach zakonnych i duchownych.)