1 września odbyła sie już 67. pielgrzymka Polaków mieszkających w południowej części Anglii do Aylesford, sanktuarium Maryjnego, gdzie św. Szymonowi Stockowi objawiła się Maryja podając szkaplerz, który można było uroczyście przyjąć na zakończenie dnia.

S. Krystyna Wojtarowicz wraz z parafią św. Franciszka oraz s. Anna Jemioło z parafią św. Jana Ewangelisty udały się na to spotkanie, by wspólnie dzielić się radością i zanosić prośby Matce Bożej. Na terenie klasztoru Karmelitów, gdzie odbywały się uroczystości, przywitał nas serdecznie jeden z tam mieszkających ojców Karmelitów oraz ks. rektor Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii Stefan Wylężek. Kulminacyjnym punktem dnia była uroczyście sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Michała Janochy, który zachęcał wszystkich Polaków, aby nasze stągwie były zawsze pełne. Był także czas na wspólny posiłek i rozmowy, a na zakończenie podążyliśmy dróżkami różańcowymi, by dziękować Maryi i wypraszać wszelkie potrzebne dla nas łaski.

Podczas całego dnia nad klasztorem i sanktuarium powiewała polska flaga, która przypominała każdemu skrawek polskiej ziemi, a jednocześnie jak bardzo ważne jest budowanie wspólnoty tu poza jej granicami. Napełniwszy nasze stągwie radością powracaliśmy do naszych domów.

Galeria zdjęć