W niedzielę 7 lipca w kościele św. Patryka w Oldham odbyła się uroczysta Msza św. w intencji s. Agnieszki Ciborowskiej MChR z okazji 60-lecia życia zakonnego. Mszy św. przewodniczył ks. bp Stefan Regmunt z Zielonej Góry wraz z ks. proboszczem Wojciechem Świątkowskim oraz ks. Janem Wojczyńskim.

W uroczystości uczestniczyła s. Dorota Galewska, ekonomka generalna oraz siostry misjonarki pracujące na ziemi angielskiej – s. Canisia, s. Maria, s. Natalia, s. Małgorzata, s. Krystyna, s. Monika oraz Polonia z Oldham, Rochdale, Manchester, rodzina, przyjaciele i znajomi.

Ks. biskup wygłosił kazanie, w którym przedstawił wartość i sens życia zakonnego jako znaku uwielbienia Boga, historię życia zakonnego s. Jubilatki, a także charyzmat zgromadzenia. Jubilatka odnowiła śluby zakonne. Na końcu życzenia złożył ks. proboszcz, s. Dorota w imieniu Matki Generalnej, Zarządu, wspólnoty moraskiej i sióstr pracujących na ziemi angielskiej. Z życzeniami była też delegacja parafian z Oldham i Rochdale. S. Agnieszka wyraziła swoją wdzięczność w j. polskim i angielskim.

Po Eucharystii świętowanie przeniosło się do Polskiego Ośrodka Katolickiego w Oldham, gdzie zaproszeni goście mieli okazję złożyć życzenia s. Jubilatce i podziękować za wierność powołaniu i długoletnią pracę w parafii dla dobra Polonii.

Miłym akcentem był występ dzieci oraz tańce w wykonaniu Zespołu Polonez z Manchester. Pierwszy taniec był z udziałem s. Agnieszki.

Bogu niech będą dzięki za tak piękny jubileusz - czas wiernego trwania przy Jezusie i wierności charyzmatowi. Otaczamy naszą drogą Jubilatkę naszą siostrzaną modlitwą. 

Co prawda w Wielkiej Brytanii na wakacje trzeba jeszcze poczekać, ale jubileusz s. Agnieszki był miłą okazją do spotkania siostrzanego nie tylko w Oldham. Siostry z Morecambe cieszyły się wizytą s. Doroty Galewskiej z Moraska i siostrami z Manchesteru: Natalią i Moniką. Wspólny spacer, wspólnota stołu zawsze buduje naszą misjonarską rodzinę. Oby tylko Chrystus był głoszony!

Galeria zdjęć