2 czerwca w niedzielę niemal od samego rana pada, a tu w planach występy Poloneza z Manchesteru, lecz słońce  wiedziało kiedy i jak się  uśmiechnąć na koncert   sędziwego  Jubilata - wszak Polonez został założony w 1949 roku ...70 lat. Zaskoczyli nas, nawet krzesła dla widzów były inaczej ustawione, a sam program bogaty i wspaniały.

Jak zawsze żywe ludowe tańce w kolorowych, pięknych kostiumach, przyśpiewy... Polonez i Mazur ze Strasznego Dworu Stanisława  Moniuszki w odświętnych kontuszach (tylko szkoda, że panowie szlachta bez wąsów..., jakże słuszna refleksja jednego z rezydentów). Wykonanie jednak przednie - gdyby nie wiek rezydentów, to owacja byłaby na stojąco...

Tym razem jubileuszowo zaprezentowali się nastolatkowie... rumba, salsa, tańce irlandzkie... dzieciaki były CUDOWNE.

Członkowie Zespołu Jubilata nie zapomnieli o najbardziej potrzebujących; mimo zmęczenia niemalże dwugodzinnym koncertem, poszli do szpitalika i dali występ. Rano zespół ubogacił swym pięknym śpiewem celebracje Mszy Świętej niedzielnej.

Życzymy sędziwemu, ale jakże żywotnemu Polonezowi Medali na Międzynarodowym Spotkaniu Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. Dziękujemy, Kochani,  i zapraszamy znowu.

Galeria zdjęć