Okazją do obchodów Dni Kultury Polskiej w Zespole Szkół przy Ambasadzie Polskiej w Atenach, była 100. rocznica nawiązania polsko – greckich stosunków dyplomatycznych. Program obchodów był bogaty i wymagał dużego zaangażowania nauczycieli i uczniów naszej Szkoły.

Oficjalny program rozpoczęła prezentacja multimedialna poświęcona historii polsko – greckich stosunków dyplomatycznych. Następnie miało miejsce wręczenie nagród dla uczestników konkursów: recytatorskiego, literackiego i plastycznego, które miały wspólny temat: „Moja Polska i moja Grecja”. W tych konkursach wzięło udział wielu naszych uczniów, a owoce ich pracy mogliśmy podziwiać.

Młodzież klasy VII przygotowała przedstawienie teatralne: „U źródeł europejskiej kultury…”, które ukazało również misje i nauczanie św. Pawła w Atenach. Na zakończenie obchodów odbył się turniej wiedzy o Polsce i Grecji, którego poziom był wysoki i ubogacił nas ciekawymi wiadomościami na temat Polski i Grecji oraz historii naszych wzajemnych relacji.

Galeria zdjęć