W czasie Wielkiego Postu, młodzież ze Szkoły Polskiej w Atenach, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania (klasy III nauczania ramowego i uzupełniającego) wraz z Siostrami Misjonarkami i o. Jerzym  Brzóską SJ udała się do jadłodajni  prowadzonej przez Siostry Misjonarki Miłości, aby pomóc Siostrom w wydawaniu posiłków dla bezdomnych i ubogich. 
 
Spotkanie rozpoczęło się wspólną Eucharystią i modlitwą, po której udaliśmy się do oczekujących na naszą pomoc osób. Młodzież zaangażowała się w wydawanie posiłków oraz porządkowanie po obiedzie. Dla wielu z nich było to pierwsze osobiste doświadczenie spotkania z osobami, tak bardzo potrzebującymi pomocy oraz niepowtarzalna okazja, „aby się zatrzymać i spojrzeć w twarz, spojrzeć w oczy osobie, która mnie prosi o pomoc”, do czego zachęca papież Franciszek. Ufamy, że powrócili do swoich domów i swojej rzeczywistości ci sami, ale już nie tacy sami, bo ubogaceni nowym doświadczeniem, które rodzi wdzięczność wobec Boga i Rodziców za to, co mają. 
 
Mieliśmy też możliwość spotkania z Siostrami Misjonarkami Miłości, które w interesujący sposób przedstawiły charyzmat i posługę, którą wypełniają Siostry, oraz przybliżyły nam postać św. Matki Teresy z Kalkuty, ich Założycielki. Młodzież przekazali Siostrom żywność, jaką udało nam się zebrać w szkole i parafii, podczas tegorocznej zbiórki.