W dniach od 7 do 14 marca siostry Małgorzata Żołądek i Angelika Mrówka na zaproszenie księdza proboszcza Zbigniewa Wcisło SChr przebywały w francuskich parafiach Bagnolet i St. Denis (Paryż), gdzie prowadzone jest polskojęzyczne duszpasterstwo dla mieszkających tam Polaków.

Wszystko zaczęło się w środę 7 marca spotkaniem z młodzieżą w Bagnolet. Następnie od piątku siostry poprowadziły spotkanie w kościele w Saint Denis i nabożeństwo Drogi Krzyżowej, sobotnie katechezy dla dzieci oraz naukę rekolekcyjną w ramach niedzielnych Eucharystii. Misjonarki prowadziły rekolekcje wielkopostne dla dzieci. Tematem przewodnim spotkań były słowa Pana Jezusa z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”. Siostry dzieliły się kerygmatem, zapoznając dzieci z obu parafii z czterema prawami życia duchowego. Zarówno w Bagnolet jak i w St. Denis siostry spotkały się z otwartością i ciepłem ze strony objętych tam duszpasterstwem Polaków.

Dzięki życzliwości księdza Zbigniewa Wcisło miały również możliwość odwiedzenia Lisieux, gdzie znajduje się dom rodzinny i klasztor oraz doczesne szczątki św. Tereski od Dzieciątka Jezus - patronki naszego Zgromadzenia.

Ogromnym przeżyciem była wizyta w Saint-Étienne-du-Rouvray - miejscu męczeństwa ks. Jacques’a Hamela, zamordowanego w czasie, kiedy w Polsce trwały ŚDM. Drzwi kościoła otworzyła pani Michelle, która katechizowała z ks. Hamelem w tamtejszej parafii i podzieliła się świadectwem życia zamordowanego księdza oraz jego ostatnimi chwilami, pokazując miejsca w Kościele naznaczone tą męczeńską śmiercią. Misjonarki odwiedziły również miejsca zabytkowe i kultu religijnego w Paryżu.

Galeria zdjęć