11 lutego ma miejsce odpust naszej Polskiej Misji w Bolonii. Choć powtarza się rokrocznie, za każdym razem jest wyjątkowy. Msza św. jest poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia i odmówieniem ostatniej części nowenny do bł. Ks. Michała Sopocki. Uroczystość rozpoczyna się procesją.

W procesji biorą udział między innymi dwie pary w strojach krakowskim i góralskim niosące relikwie I klasy i portret Księdza Michała Sopoćki wkomponowane po zakończeniu procesji we wcześniej przygotowaną dekorację. Msza św. ubogacona śpiewem chóru starannie przygotowanych i pięknie wykonanych pieśni.

Nasz duszpasterz Ks. Tomasz Klimczak w ramach kazania przybliża nam szczegóły z życia, duchowości i wyjątkowej roli w życiu Kościoła i naszego narodu która odegrał Ks. Michał. W związku z tym, że Kapłan ten był krzewicielem trzeźwości, Ks. Tomasz proponuje chętnym podjęcie abstynencji alkoholowej na czas jednego roku. Na zaproszenie odpowiada wielu chętnych.

Warto zaznaczyć że do tych wyjątkowych przeżyć duchowych zostajemy przygotowani nie tylko przez nowennę do Ks. Michała odprawianą na przestrzeni 9 tygodni. Ogromną rolę odgrywa w przygotowaniach siostra Maja Martyniuk ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, głoszących Orędzie Bożego Miłosierdzia, założonych przez Ks. Michała. Przybywa ona do nas 28 stycznia na zaproszenie Ks. Proboszcza, pięknie przygotowuje nas do uroczystości przyjęcia relikwii Ks. Michała poprzez danie nam bogatego świadectwa o życiu i wartościach, którymi żył i głosił Ks. Michał, a także o jego licznych cierpieniach, które znosił z niewiarygodną cierpliwością.

Na końcu Mszy chętni maja możliwość oddania czci relikwiom otrzymując obrazki z pięknymi modlitwami za wstawiennictwem Ks. Michała. Ta Uroczystość nas niesamowicie ubogaca i dodaje nam sił na dalsze wędrowanie po naszych misyjnych szlakach.

Galeria zdjęć