Nasze Siostry pracujące w Polskim Osiedlu Penrhos w północnej Walii przesyłają z ostatnich tygodni trochę wiadomości ze swojej posługi pośród starszych i chorych mieszkańców Szpitalika: W  niedzielę 12 listopada o godz.14.00 w świetlicy w bloku K odbyło się symboliczne spotkanie z okazji 99. rocznicy odzyskania Niepodległości. Wspólnie śpiewaliśmy patriotyczne pieśni. 
 
16 listopada, jak co roku otrzymaliśmy zaproszenie na herbatkę od koła „Guardian Angels” działających przy kościele św. Józefa w Pwllheli. W programie był poczęstunek, śpiewy i niespodzianki oraz wspólne dzielenie się i rozmowy. Czas minął w bardzo przyjemnej atmosferze, nie brakowało dobrego humoru i radości. W spotkaniu wzięła udział s. Anna, która służyła pomocą.
 
17 listopada miał miejsce w Szpitaliku jubileusz naszego podopiecznego, p. Johna Williamsa, który obchodził swoje 100. urodziny. Nie zabrakło pysznego tortu i śpiewu w radosnej atmosferze. Pan Kierownik, s. Ania i cały personel złożył życzenia Jubilatowi. Zaśpiewano po polsku 100 lat (polski personel stwierdził, że 100 lat rezydent już ma) - z tego powodu było trochę radości. Samemu Jubilatowi bardzo się podobały te życzenia. 
 
14 grudnia natomiast w Szpitaliku dla rezydentów odbyło się kolędowanie połączone z loterią. Celem tego spotkania było zebranie jak największej kwoty pieniężnej na chore dziecko na raka. Rezydenci ze Szpitalika i z zewnątrz z otwartymi sercami poparli bardzo chętnie ten cel. Nie zabrakło miłych niespodzianek, ciasta oraz lampki wina. W spotkaniu wzięła udział s. Anna.