Dom Modlitwy to wspólnota Sióstr Misjonarek, która czasowo odchodzi od czynnej pracy apostolskiej i poprzez modlitwę, pracę i ofiarę otacza duchową opieką polskich emigrantów oraz kapłanów i siostry wśród nich pracujących.

MODLITWA „Życie Misjonarki powinno być modlitwą, a modlitwa życiem” (z Konstytucji). Żyjąc w odosobnieniu i ścisłym milczeniu, pogłębiamy naszą relację z Bogiem poprzez codzienną Eucharystię i rozważanie Słowa Bożego. Trwając przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie, zawierzamy całą Polonię świata, jej duszpasterzy oraz polecane nam intencje. Wszystkich, którzy potrzebuję wsparcia modlitewnego, zachęcamy do nadsyłania swoich intencji drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
PRACA Na naszą codzienność składa się również praca. Trud związany z wiernym jej wykonywaniem ofiarujemy w powierzonych nam intencjach. Wśród zajęć, jakie wykonujemy, są posługa w pralni, rękodzielnictwo, np. wyrabianie różańców, dekoracji, kartek i świec okolicznościowych.